Sosyal Medya

Zuckerberg 13 Milyar dolarlık hisselerini satıyor

Sosyal medya devi Facebook’un kurucusu olan ve CEO görevinde bulunan Mark Zuckerberg, şirketteki hisselerinin yüzde 18’ini elden çıkarıyor. Facebook’un şu anki piyasa değeri göz önüne alındığında bu satış yaklaşık olarak 13 milyar dolara denk geliyor.

Sosyal medya denilince akla gelen ilk platform olan Facebook’un kurucusu aynı zamanda CEO’su görevinde bulunan ve bunların yanı sıra dünyanın en zengin insanları sıralamasında 5. sırada olan olan Mark Zuckerberg, önümüzdeki 2 sene içerisinde şirketteki hisselerinin yüzde 18’ini elden çıkarmayı düşünüyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamada Zuckerberg’in elinde bulundurduğu hissesinin 35 ila 75 milyon’luk kısmını satacağı belirtildi. Sosyal medya devi Facebook’un şu anki piyasa değeri göz önüne alındığında 75 milyonluk hisse satımı yaklaşık olarak 13 milyar dolara denk geliyor.

33 yaşında olan Facebook’un kurucusu Zuckerberg ile eşi 32 yaşındaki Priscilla Chan’in bugün itibariyle yaklaşık olarak 73 milyar dolarlık servetleri bulunuyor. Zuckerberg ile eşi Priscilla Chan 2015 senesi aralık ayında yaptıkları açıklamada şirketteki hisselerinin çoğunu hayır işleri için zaman içerisinde satacaklarını belirtmişlerdi.