İnternet

Yunanistan’da Anonymous Şoku

Dünya’nın en ünlü hacker grubu olan Anonymous, Yunanistan’ı hedef alan hack saldırısında ülkenin çok sayıda resmi belgesini ve iç yazışmalarını ele geçirdi.

Son senelerde sanal alemde gerçekleştirdiği saldırıları ve ifşaları ile gündemden düşmeyen ünlü hacker grubu Anonymous bu defa Yunanistan resmi kurumlarına yoğun saldırı gerçekleştirdi. Geçtiğimiz gün Yunanistan’a yönelik yaptığı yoğun saldırı sonrası ülkenin bir çok resmi belge ve yazışmalarını ele geçirdi.

Yapılan açıklamaya göre yapılan saldırıda Yunanistan merkez bankasına ait çok sayıda bilgi ve yazışma dökümleri sanal ortamda yayınlandı. Açıklamada yer alan bilgilere göre, Sanal ortamda yayınlanan bilgi ve yazışmaların oldukça geniş bir dönemi içine aldığı belirtiliyor. Yayınlanan belge ve yazışmaların 2001 yılından başlayan belgeler ve yazışmalar olduğu görülüyor.

Hacker grubunun ilk olarak 10GB boyutunda belgeleri paylaşması bekleniyor. Yapılan saldırı sebebiyle Yunanistan resmi makamları alarm seviyesini en üst düzeye çıkarırken, güvenlik kurumları saldırı ile alakalı geniş çaplı soruşturma başlattılar.