Sosyal Medya

YouTube Yeni Özelliğini Test Ediyor!

Kurulduğu günden itibaren dünyanın en çok izlenilen video paylaşım sitesi Youtube, akıllı cihaz uygulaması aracılığı ile platformu kullananların videoyu başlatmadan önce video ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilmesi için giriş sayfasında otomatik oynatma sistemini denemeye başladı.

Sosyal medya uygulamalarında giriş sayfasında gezerken bir videoya denk geldiğinizde video sessiz bir biçimde otomatik olarak başlar. Sesli izlemek isteyenler videoya tıklayarak sesi açıp izleyebilir. Bu sistemi kendi sitesinde uygulamak isteyen Youtube test sürecini başlattı.

Youtube, Android akıllı cihaz uygulaması için giriş sayfada videoları otomatik başlatma sisteminin test aşamasına geçti. Bu sistem sayesinde giriş sayfasında dolaşırken üzerine geldiğiniz video sessiz olarak başlatılır, bu esnada video ile ilgili detaylı bir bilgi içeriğini alt yazı şeklinde görürsünüz. Arzu ederseniz bu özellik Hesap>Ayarlar>Genel sekmesine gidilerek pasif duruma getirilebilir veya yalnızca kablosuz ağa bağlandığınızda aktif olması sağlanabilir.

Youtube giriş sayfasında otomatik video oynatma sistemi henüz deneme sürecinde. Tüm kullanıcıların hizmetine sunulacak mı şu an için net bir bilgi bulunmuyor. Google test ekibinden gelecek olan geri bildirimlere göre sistemin aktif edilip edilmeyeceğine karar verecek.