Mobil

WhatsApp Geliştirme Ekibi 3 Yeni Özellik Üzerinde Çalışıyor!

Son günlerde peş peşe güncellemeler yapan WhatsApp geliştirme ekibi, grup sohbetlerinde oldukça fazla hissedilen grup sesli görüşme sistemi ile ilgili çalışmalara start verdi. Üzerinde çalışılan sistemin yanında metinle emoji arama ve dinamik saat çıkarması gibi yeni özellikler uygulama kullanıcılarının beğenisi kazanacak gibi gözüküyor.

Dünyanın en fazla kullanılan anlık iletişim uygulaması WhatsApp, son günlerde sık sık yaptığı güncellemelerle uygulamaya beğenilen yenilikler katmaya devam ediyor. Uygulamanın geliştirme ekibinin günlerdir üzerinde yoğunlaştığı kullanıcıların daha akıcı iletişim kurabilmesine olanak sağlayacak yeni özellikler ile sesli arama yapabilecek ve istediğiniz emojinin ismini arama bölümüne yazıp bulabileceksiniz.

Grup sohbeti sisteminin ve İnternet verisi kullanılarak yüksek kalitede sesli görüşme yapabilme özelliğinin çıkışının üzerinden uzun zaman geçti. Ancak arkadaşlarınız ile grup sohbeti yaparken sesli görüşme eksikliği uzun süredir kullanıcıların beklediği ve bu konuda WhatsApp’a sitem ettiği özelliklerden biriydi. Grup sohbetinde sesli görüşme yapabilmek için uygulamadan çıkıp farklı bir uygulama açmamız gerekiyordu.

WhatsApp’ın başarılı geliştirme ekibi, bu önemli eksiklik üzerinde çalışmalara başladığı açıklandı. Bu gelişme kullanıcıların beklediği ve oldukça hoşuna gidecek önemli bir gelişme. Sosyal paylaşım platformu instagram üzerinden bir fotoğraf gönderdiğimiz zaman saati gönderdiğimiz fotoğrafa ilave edebiliyorduk. Bu özelliğin aynısı WhatsApp’ta aktif olacak.