Haber

WhatsApp Artık Kendi Emojilerini Kullanacak

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp kesintisiz bir biçimde platformda yenilikler yapmayı sürdürüyor. Firma yetkilileri son yaptıkları açıklamalarda, uygulamada bundan sonra kendi tasarladıkları emojileri kullanacaklarını belirttiler.

 

 

Mesajlaşırken çok sık kullanılan emojiler, mesaj içeriğinde ne anlatılmaya çalışdığını anlamamızın en önemli yardımcıları. Değişik ruh hallerini gösteren emojiler, sosyal paylaşım ve mesajlaşma platformlarının en gözde uygulaması.

Emojipedia sitesi popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın artık kendi tasarladığı emojileri kullanacağını açıkladı. Diğer taraftan WhatsApp ekibi tarafından tasarlanan emojilerin iOS cihazında kullanılanlarla neredeyse bire bir aynı ve özgün tasarıma sahip olmaması gözden kaçmadı.

Teknoloji devi Apple firmasının kullandığı emojilere fazlasıyla benzeyen whatsapp tasarımları, yalnızca çok ufak bir kaç değişiklikle farklı bir hal almış. Yeni emojilerin ilk etapta WhatsApp için Android beta sürümünde hizmete sunulduğunu söyleyebiliriz.

Facebook şirketi bünyesinde bulunan diğer popüler mesajlaşma uygulaması Messenger, bugüne kadar kullandıkları kendi tasarımları emojilerden vazgeçiyorlar. Şirket, messenger emoji için yeni bir güncelleme sunmayacağını bunun yerine, kullanıcılarının kendilerini daha fazla ifade edeceği başka projeler üzerinde çalışmayı düşündükleri belirtiliyor.