Mobil

Unutulmaz Telefon Nokia 3310

Cep telefonu denildiğinde akla gelen ilk telefon modeli şüphesiz Nokia 3310’dur. Dünya genelinde milyonlarca insan tarafından kullanılmış olan telefon hala kullanılmaya devam ediyor.

Yenilenmiş haliyle piyasaya sürülen 3310 eskisinin yerini maalesef dolduramadı. Nokia 3310’nun yeni akıllı telefonlara kıyasla en önemli özelliği kullanım süresi. Telefon 55 saati aşan konuşma süresine sahip, bu da iki günden fazla süre demek. Bekleme süresi ise 10 güne denk geliyor yani 245 saat. Son dönemin popüler cihazları akıllı telefonlar açıldıktan sonra 20 saniye süren hazır duruma geliş süresi Nokia 3310 için 8 saniye alıyor.

Finlandiya merkezli Nokia 3310 ülkede Yok edilemez olarak anılıyor. Telefon Finlandiyayı temsil eden ulusal emojilerden biri olarak belirlendi. Tabi nokia’dan bahsederken Snake oyununu bahsetmeden geçemeyiz. Snake bugüne kadar en fazla oynanmış mobil oyun ünvanına sahip. 1 milyarı aşan kullanıcı tarafından oynanan oyun 2010 senesinde Guinness Rekorlar Kitabı‘nda yerini aldı. Snake‘in Rus bir oyuncu tarafından bitirildiğine dair sosyal medyada dolanan bir GIF var.

Fakat internette dolaşan bu görüntünün doğruluğu onaylanmış değil. Nokia 3310 telefonun hayat kurtardığına dair haberler bile yayınlanmıştı. Afganistan’da bulunan bir askerin vurulduğu esnada kurşun cebinde olan 3310’a isabet etti ve asker herhangi bir yara almadan saldırıdan kurtulmuştu.