Mobil

Twitter’da Yeni Emoji Sorunu Yaşanıyor

Apple, merakla beklenen yeni emojileri dün itibariyle kullanıma sundu. Fakat sosyal medya platformu Twitter, yeni emojileri desteklemek için yeni güncelleme yapmasına rağmen emojilerin görüntülenmesinde sorunlar yaşanıyor.

Akıllı cihazlarda bazen sistemlerde yapılan ufak yenilikler, uygulama firmaları tarafından bir müddet sonra değişikliğe göre güncellenir. Twitter, iOS platformunda en fazla kullanılan sosyal medya uygulamalarının başında gelsede iOS sürümünde farklı problemlerle haber olmaya devam ediyor.

Apple şirketi tarafından merakla beklenen emojiler yayınlandı. Fakat emojilerin Twitter’da görüntülenme sorunu var. Bunun nedeni ise en güncel iOS’un resmi olarak tüm kullanıcılara dağıtılmış olmamasından kaynaklanıyor. Bahse konu emojileri, tarayıcı kullanarak twitter’a girdiğinizde görüntüleyebiliyorsunuz. Kullandığınız iOS güncellenmemiş eski sürümse, yeni güncelleme yapılana kadar emojileri görüntülemede problem yaşamaya devam edeceksiniz.

Kısacası güncelleme gelene kadar, bazı konuşmalarda twitter’da gönderdiğiniz emojileri anlamı olmayan tuhaf şekiller olarak görmeye devam edeceğiz. Ayrıca benzer sorunları yaşayan diğer üreticiler hızla bu problemleri gidermeye başladılar.

Twitter, Emoji 5.0 dünyasına geçeceğini geçtiğimiz mart ayında açıklamıştı. Teknoloji devi Google da buna benzer bir açıklama yaparak emoji standartlarının Android Oreo tarafından destekleneceğini açıkladı.

  • tugay cemiloğlu

    Bende bu sorunu yaşıyorum varmı bunun bir çaresi fikir verecek olan varmı acaba ?