Mobil

Tinder’dan Yeni Özellik: Tepkiler

Gün geçtikçe kullanıcı sayısı artarak büyüyen arkadaşlık uygulaması Tinder, karşı tarafı rahatsız edici hareketler sergileyen kullanıcıları ilginç bir yöntemle engelleyecek. Tepkiler bölümü sayesinde uygulamayı kullananlar alkış, göz hareketleri ve ya bardak fırlatma gibi ifadeler kullanabilecekler.

Popüler Tinder ve benzeri uygulamalar, kadın kullanıcılar sürekli olarak saldırı ve rahatsız edici mesajla karşı karşıya kaldıkları yerlerdir. Gelen taciz mesajlarının ekran görüntülerini alıp uygulama sahibi Tinder’a gönderip karşı kullanıcıyı engellemek oldukça uzun süre alan bir seçenek. Buna çözüm arayan Tinder ekibi, yeni Tepkiler isminde özellik ekleyerek engelleme işlemlerini kullanıcılar tarafından hızlı bir şekilde yapılmasını sağlıyor.

Şüphesiz çok sayıda saldırgan ve rahatsız edici karakterde insanın bulunduğu uygulama için zamandan tasarruf sağlayan ve hızlı netice alabilmek için devreye sokulan Tepkiler, memnuniyetle karşılanacaktır. Tinder hiç zaman kaybetmeden tacizleri ve rahatsız edici mesajları engellemek için özelliği devreye soktu. Fakat burada bir boşluk var; nedeni taciz alışkanlığı olan saldırkan kişilerin tepkiler ifadelerini kullanılması sonucunda bu alışlanlıklarını bırakmalarını zor bir ihtimal.

Bi miktar da olsa bir çok saldırgan kullanıcıyı savuşturacak olan bu yeni özellik, bu sorunları tümden çözebilmesi şu an için biraz zor gibi gözüküyor. Tinder bu özelliği sadece kadın kullanıcıların hizmetine sundu.  Oldukça ilgi çekici bir uygulamayı hayata geçirip sektörde lider konuma yükselen Tinder’in taciz konusunda yeni yöntemleri sorunlu kullanıcıları uygulamadan tamamen engellemek üzerine yapması daha sağlıklı olacak gibi duruyor.