Sosyal Medya

Sosyal Medya’dan Tanıştığı Kıza 108 Bin Kaptırdı

Sosyal medya sitesi üzerinden arkadaşlık kurduğu ve hiç yüz yüze görüşmediği Özlem S.G. isimli kadının kendisinden evlilik vaadiyle 108 bin TL para aldığını ve daha sonra ortadan kaybolduğunu öne süren 25 yaşındaki M.K. savcılığa suç duyurusunda bulundu.

 

Giderek kullanımı yaygınlaşan sosyal medya bazen kötü yönüylede gündeme geliyor. Gaziantep’te kamu kurumunda çalışan M.K. sosyal medya üzerinden arkadaşlık kurduğu ve hiç gerçek hayatta görüşmediği 23 yaşındaki Özlem S.G’nin kendisini evlilik vaadiyle kandırdığı ve dolandırdığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu. 25 yaşındaki M.K. çok sık yapılan uyarılara rağmen çok basit bir şekilde dolandırıcılık kurbanı olmuş.

Konu ise kısaca şu şekilde; Gaziantep’te oturan 25 yaşındaki M.K. Hatay Kırıkhan Hastanesi’nde teknisyen olarak çalıştığını söyleyen Özlem S.G. ile sosyal medya sitesinde tanışıp arkadaş oluyorlar. Ardından Kahramanmaraş’a tayinini isteyeceği ve kendisiyle evleneceği’ni söyleyerek bazı isteklerde bulunmaya başlıyor. Borcu olduğunu söyleyip borcunu kapatmak için 2 bin TL para isteyek başlayan bu isteklerin ardı arkası kesilmemeye başlıyor.

İstekleri git gide artan dolandırıcı 4000 TL lik telefon aldırıp, ardından da ayrı ayrı günlerde totalde 105 bin TL para alıyor. En sonun da tüm sosyal medya hesaplarını kapatan 23 yaşındaki Özlem S.G.’den bir daha ses seda çıkmıyor. Fakat sosyal medya da yayılan bu ikilinin arasındaki mesajlaşma görüntülerini incelediğimizde çok açık bir biçimde dolandırıcılık durumu olduğu ve M.K’nın bu tuzağa düşmüş olması çok düşündürücü.

Sosyal medya platformlarında en çok konuşulan konulardan biri olan olay için, umarız son bulur diyor ve bu olaydan herkesin ders almasını umuyoruz. Sosyal medya siteleri üzerinden tanıştığınız kişilere karşı dikkatli olmanız gerekirken, bırakın para göndermeyi hiç bir kişisel bilginizi bile paylaşmamanızı tavsiye ediyoruz.