Giyilebilir Teknoloji

Sony Yeni Playstation VR Başlığını Tanıttı

Oyun konsolunda lider şirket Sony, Amiral Gemisi Playstation 4 ve üst modelleri ile uyumlu olan VR başlığının güncellenmiş son modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. Şirket ufak tasarım farklılıklarının dışında, HDR uyumluluğu gibi faydalı özellikler de yeni modellere eklemiş.

 

Şirket, Playstation için ürettiği VR başlığı’na ufak değişiklikler yaparak yeni modelini piyasaya sürdü. Bir önceki modelle benzerlik gösterse de, hem dış tasarımda, hem de oyunda görsel gerçekliğe önem veren müşterilere yönelik 2-3 özelliği yeni modele ekleyen Sony’nin yeni VR başlığı oldukça iddialı.

Yeni modelin eski model olan CUH-ZVR2 ye oranla en dikkat çekici farkı ise çok daha dayanıklı ve ama aynı zamanda daha ince ve zarif bağlantı kablosu. Bu yeni kabloyu başında yaklaşık 400 gramlık başlığı kullanan müşterilerinin hareket alanını şarj dolum esnasın da biraz daha genişletmek için tasarlandığını belirten şirket yetkilileri, diğer yandan yeni model başlığın önceki modele göre çok daha güçlü işlemci barındırdığını açıkladı.

HDR desteği ilave edilen başlıkta ayrıca fiziksel ses ayarlama tuşu ve bir kulaklık jakı mevcut. HDR desteği sayesinde oyunlarda görüntü kalitesi oldukça yükseliyor. Yeni VR başlıklar şu an için Japonya ve Asya pazarında 395 dolar fiyat etiketiyle satışa çıktı. Fakat yeni başlığın gelmesiyle beraber Playstation full VR setinin fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmayacak.

Türkiye’de ve ABD’de yeni başlığın ne zaman satışa çıkacağı şu an için belli değil. Fakat beklentimiz çok kısa süre içinde ülkemizde mağazalardaki yerini alacağı yönünde. Yeni başlık satışa çıktığında eski modelle karışmaması için kutuların üzerinde model numarası olacak.