Haber

Shazam Artık Apple’ın Bünyesinde Hizmet Verecek!

Akıllı cihaz pazarının lider firması Apple, Shazam’ı bünyesine katacağı ile ilgili bilgiler geçen hafta sızmıştı. Bugün gelen bilgilere göre satın alma işlemi, bugün nihayetinde resmi olarak duyuruldu. Apple basın sözcüsü Tom Neumayr, tarafından yapılan açıklamaya göre; Shazam bugünden itibaren Apple’ın bünyesinde yer alacak.

Apple sözcüsü Tom NeumayrBuzzFeed News sitesine verdiği demeçte Shazam’ın ve yetenekli ekibinin Apple’a katılacağından son derece memnunuz. App Store’da piyasaya sunulmasından bu yana, Shazam sürekli olarak iOS için en gözde uygulamalar arasında yer bulunuyor. Bugün, Shazam dünya genelinde sayısı milyonları aşan insan tarafından, birden fazla platformda kullanılmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Açıklamalarına devam eden Neumayr, “Apple Music ve Shazammüzik keşfi için kullanıcılarımıza mükemmel müzik deneyimi sunmak için muhteşem bir uyum oluşturuyor” dedi.

Tom Neumayr şu an için Shazam için ne kadar ödeme yapıldığı ile ilgili bilgi vermekten kaçındı. Fakat tahminlerin 300 ila 400 milyon dolar arasında olduğunu belirtelim. Önümüzdeki iOS güncellemeleri ile Shazam’ın Apple Music’e entegre olmasını bekliyoruz.