Donanım

SanDisk’in Yeni Kartları Aşırı Sıcak ve Soğuklara Dayanabilecek

ABD Kaliforniya merkezli flash bellek üreticisi SanDisk şirketinin endüstriyel şartlarda kullanım için ürettiği yeni SD kartları, sıcaklık konusunda oldukça iddialı. Üretilen kartlar 4 ile 85 derece arası sıcaklıklara karşı sorunsuz çalışıyor.

Sektörün en çok kullanılan hafıza kartı markası SanDisk otomobillerde ve endüstriyel alanlarda kullanımı için dört farklı SD kart üretimini gerçekleştirdi. Üretilen yeni kartlar sektörde benzerlerinde olmayan şekilde aşırı soğuk ve sıcaklarda sorunsuz çalışabiliyor. Ayrıca daha kötü koşullarda görüntü kaydederken kayıtlarda sorun olmadan sağlıklı şekilde işlemesini sağlayacak olan bu kartlar, SD kart için pozitif algı yaratacak gibi gözüküyor.

SanDisk markası tarafından üretilen kartların aşırı sıcak ve aşırı soğuklarda, araç ve drone’larda kullanılmak üzere geliştirilen ”Automotive SD” serisi ve endüstriyel alanlarda da kullanım için geliştirilmiş ”Industrial” modeli Industrial SD, Industrial microSD ve Industrial XI serileri olacak. 4 ile 85 derece arası derecelerde sorunsuz bir performans sergileyecek olan kartlar ayrıca bu sınıfta class 10 gibi üst seviye puan almış durumda.

Saniyede 80mb ile 50mb arası işlem süratine sahip olacak SD kart serilerinin şu an için fiyatı hakkında net bir bilgi yok. Fakat ekim ayı sonu itibariyle piyasaya sürülmesi beklenen kart modellerinin, zor şartlarda bu kartları kullanacak olan müşteriler için muhteşem bir fırsat olarak görünüyor.