Mobil

Samsung katlanabilir telefon Galaxy X ile damga vuracak

Mobil sektöründe son yıllarda en başarılı şirketlerin başında gelen samsung’un katlanabilir telefonu Galaxy X’in üretimi ile ilgili daha fazla kanıt geldi.

Teknoloji devi Samsung’un ilk olarak Foldable ismiyle bilgiler gelen, sonrasında Galaxy X adını alan katlanabilir akıllı telefonu ile ilgili çok daha geniş kapsamlı bilgiler gelmeye başladı. Tamamen esnek bir yapıya sahip olacağı ve böylece istenilen biçime eğilip bükülebileceği belirtilen Galaxy X, piyasaya çıkacağı tarih ile ilgili henüz net bir bilgi yok. Ancak LetsGoDigital‘in sızdırdığı bazı bilgiler, telefonun gerçekliğini ispat etmeye yetiyor.

Galaxy X’in SM-G888 kod ismi ile piyasaya çıkacağı tahmin ediliyor. Kore Ulusal Radyo Araştırılmaları Kurumu (NRRA) tarafından uzun süre yürütülen ve sonunda tamamlanan raporda, model numarasına ek olarak “N0” kodunun da yer verildiği belirtiliyor. Belirtilen bu ek kodun ise, telefonun Güney Kore’de üretiminine ve satışa çıkacağına dair kuvvetli delil olarak algılanıyor.

Mobil teknoloji devi Samsung Galaxy X‘in hangi tarihte lansman yapılacağı ve satışa çıkacağı ise belirsiz. Diğer taraftan telefonun sadece Güney Kore’de mi satışa sunulacağı, yoksa tüm ülkelerde raflardaki yerini alıp almayacağı belirsizliğini koruyor.