Haber

Redmi Note 5 Sızıntı Fotoğrafları Gelmeye Başladı

Xiaomi markasının popüler olan akıllı telefon serisinin yeni modeli Note 5 ile ilgili ilk sızıntılar gelmeye başladı. Sektördeki rakipleri gibi bu modelde çerçevesiz ekranla geliyor.

Xiaomi şirketinin yeni akıllı cihazı olan Redmi Note 5 ile ilgili ilk fotoğraf sızıntıları başladı. Çerçevesiz ekranıyla dikkat çeken telefonun, tasarım olarak kullanıcılarının beğenisini kazanacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Fotoğraflar çok net olmasa da Xiaomi Redmi Note 5 akıllı telefonun tamamlanmış bir modeli olduğu iddia ediliyor. Telefon çok ince olarak tasarlanmış ön çerçevesi ve akra kısımda bulunan çift kamerasıyla oldukça iddialı görünüyor. 5,5 inç büyüklüğünde ekranı bulunan telefonun, Tahminlere göre Samsung şirketinin tasarımı olan ” Sonsuz Ekran ” benzeri bir ekran tasarımıyla piyasaya çıkması bekleniyor.

Kamera bölümlerini incelediğimizde iddialara göre telefonda 16 MP’lik ve 5 MP’lik 2 arka kamerası bulunacak. Ön kısımda yer alacak kameranın teknik detaylarıyla ilgili net bir bilgi gelmedi.

Chipset bölümünde ise oldukça yüksek kalite barındıracak olan telefon, Qualcomm Snapdragon 660 veya MediaTek Helio P25 kullanacak. Tahminlere göre satışa 2 farklı model olarak sunulacak akıllı telefon iki chipset için farklı fiyat etiketiyle mağazalardaki yerini alacak.

Ram kapasitesi 3 veya 4 GB olarak gelecek telefonun batarya kapasitesi 4.000 mAh olacak bu telefon için gayet başarılı bir batarya suresi olarak görünüyor. Fiyat ile ilgili net bir bilgi yok tahminlere göre 150 – 250 dolar arasında fiyat etiketiyle piyasaya sürülecek.