Mobil

Razer Akıllı Telefonu İle İlgili Sızıntı Başladı

Razer marka akıllı telefon ile ilgili ilk sızıntılar gelmeye başladı. Gelen bilgilere göre akıllı cihaz 7.5 GB Ram’e sahip olacak. Bilgisayar oyunları için çevresel ürünler üzerinde çalışmalar yapan sektörünün en popüler şirketi Razer, 1 Kasım çarşamba günü ilk akıllı telefonunun tanıtımını yapacağını belirtti.

 

Razer şirketi’nin 1 kasım tarihinde tanıtımını yapacağını açıkladığı akıllı telefonla ilgili şimdiden sızan bilgiler, telefonun oldukça önemli özellikleri hakkında bir çok detayı ortaya çıkarmış oldu.

PhoneRadar sitesi, geçtiğimiz gün GFXBench’te ‘Razer Phone’ için bir giriş olduğunu tespit etti. Konu ile ilgili haberi oluşturduğunuz sırada benchmark girişi halen sitede açık biçimde duruyordu. Tahminlere göre oyun donanımı konusunda üst düzey projeler üreten Razer, aynı seviyeyi akıllı cihaz piyasasında da devam ettirecek gibi gözüküyor.

Şirketin ilk akıllı telefonu 5.7 inç boyutunda ve 2.560 x 1.440 çözünürlüğe sahip bir ekrana sahip olacak. Son dönemin en iddialı işlemcisi olan Qualcomm Snapdragon 835 işlemci, Samsung Galaxy S8 de bulunan GPU ile aynı özelliklere sahip Qualcomm Adreno 540 GPU ve 64 GM depolama alanı bulunacak. Gelen bilgilere göre telefon özel bir Android 7.1.1 Nougat işlerim sistemi ile satışa sunulacak.

Razer’in yeni telefonunu sektörde bulunan rakiplerinden 1 adım öne çıkaran en önemli özelliği 7.5 GB RAM’e sahip olması. Akıllı telefon piyasasının lider iki firması Apple ve Samsung’un amiral gemileri iPhone X ve Galaxy S8 de bulunan Ram’lerden oldukça yüksek kapasitede olacağını gösteriyor.

Sızan bilgilere göre Razer Phone oldukça sağlam bir oyun telefonu, fakat RAM haricinde rakipleriyle aşık atacak gibi gözükmüyor. Ancak şunuda hatırlarmakta fayda görüyoruz; Nougat, Oreo’dan yaklaşık olarak 1 sene daha eski işletim sistemi, bu durum acaba sızan haberlerin zaman aşımına girmiş olabilirmi diye düşünmeyi gerektiriyor.