Yazılım

Popüler Snapchat Uygulaması Artık Bilgisayarlarda Kullanılacak

Dünya genelinde en çok kullanılan Snapchat sadece akıllı cihazlar aracılığı ile kullanılabiliyordu.  snap inc. şirketi popüler uygulamasında yeniliğe giderek artık bilgisayarlarda da kullanılabilmesini sağlayacak.

Popüler sosyal ağ uygulaması, ilk olarak Google’ın kısa süre önce tanıttığı dizüstü bilgisayar Pixelbook modelinde kullanılacak. ChromeOS işletim sistemi bulunan Pixelbook’un hemen peşinden sosyal ağ uygulamasının diğer işletim sistemleri içinde aktif olacağı belirtiliyor.

Şirketin bu yeni planlamasını ise Google’ın donanım departmanı ekibinden Matt Vokoun duyurdu. Sanp şirketinin Google ile ortak haraket ettiğini ve uygulamanın masaüstü versiyonunun ilk olarak Pixelbook ile birlikte yayınlanacağını açıklayan Matt Vokoun, programın masa üstü cihazlarda nasıl çalışacağına ve nasıl özelliklere sahip olacağı ile ilgili herhangi bilgi vermedi.

Akıllı cihazların ön kamerası ile çalışan uygulama çok daha geniş ekranı bulunan Pixelbook laptop’ta ne şekilde çalışacağı kullanıcılarının şu an için 1 numaralı merak konusu diyebiliriz. Net bir bilgi olmadığı için bunu öğrenmenin tek yolu Pixelbook laptop’ların çıkış tarihi olan 31 ekim salı gününü beklemek.

Dünya çapında milyonları aşkın kullanıcı kitlesi olan Snapchat uygulamasının bilgisayar üzerinde çalışma şekli daha çok kullanıcıların birbirleriyle online mesajlaşması ve kayıtlı fotoğraf ile birlikte videoların üzerine kurgulandığı tahmin ediliyor.