Oyun

PlayStation 4’de Korsan Oyun Oynattılar

Lider Oyun konsolu PlayStation 4 için Hackerler uzun süredir çalışma içerisinde. Gelen son sızıntılara göre çok katmanlı güvenlik ağıda aşılmış durumda.

Sony PlayStation 4’ün aşılması zor güvenlik katmanlarını delen korsanlar, eski yıllarda olduğu gibi korsan oyun dönemini yeniden başlatacakları tahmin ediliyor. Playstation serilerinin ilk modellerinde oldukça sık rastlanan korsan oyun sorunu PlayStation 4 içinde gerçek olmak üzere.

Orijinal oyun fiyatlarının çok yüksek olduğundan dolayı korsana olan talep artışı nedeniyle Brezilyada bulunan Knights of the Fallen isimli hacker grubu sıkı güvenlik aşamalarını geçerek PlayStation 4’te korsan oyun oynatmayı başardılar.

Sony firmasının göz bebeği oyun konsolu PlayStation 4’te kopya oyun oynayabilmeniz için konsolunuzda 2014 senesi ağustos ayında yayınlanan 1.76 güncelleme sürümünün mevcut olması gerekli. Ancak hacker grubu tüm oyunların korsanının çalışmasının imkansız olduğunun altını çizdiler.

Şu an için yalnızca eski oyunların korsanlarını oynatabildiklerini söyleyen grup, Grand Theft Auto V, Assassin’s Creed IV: Black Flag ve Far Cry 4‘ün oynanabileceğini belirtti. Konu ile ilgili Sony firmasından nasıl bir açıklama yapılacak ve bu duruma karşı nasıl bir önlem alınacak merakla bekliyoruz.