Mobil

Nokia 3310’un 3G versiyonlu yeni modeli tanıtıldı

Bir zamanların efsane telefonu Nokia 3310 yenilenerek 3G versiyonlu haliyle tekrar geri döndü. Finlandiyalı firma 3G versiyonu ile geri dönen Nokia 3310’nu ilk kez Avustralya’da duyurdu.

Son senelerin en öne çıkan modelleri iPhone ve Galaxy modellerine bütçeniz yetmiyorsa Nokia 3310 tam size göre.  Daha önce 2.5G teknolojisiyle piyasaya çıkan Nokia 3310’da görüşme sırasında ses kalitesinde oldukça problemler yaşanıyordu. Geçtiğimiz hafta firma, müşterilerden gelen şikayetler üzerine veya 2.5G’li modelin satış beklentilerini karşılamamasından dolayı 3G’li yeni versiyonun duyurusunu gerçekleştirdi. Farklı bir sebep ise Amerika, İngiltere ve Avustralya’da 900 Mhz frekans olması nedeniyle 3G altındaki versiyonların çalışmıyor olması gösterilebilir.

Yenilenen Nokia 3310 3G modelinin ilk olarak Avustralya’da satışa çıkacağı ve önümüzdeki sene başına kadar dünya genelinde raflardaki yerini alacağı söyleniyor. 90 dolar fiyatla satışa çıkacak nokia 3310, cihazın bekleme süresi 27 güne yükseltilecek. Telefonun 3G versiyonu kullanmasından dolayı batarya süresini oldukça etkiliyor. konuşma süresi 22 saat olan telefonun 3G versiyonlu halinde ise bu süre 6.5 saate iniyor.

Yeni Nokia 3310 3G’nin önümüzdeki günlerde Amerika ve Kanada’da satışa çıkması bekleniyor. Renk seçimi olarak Sarı ve Sıcak kırmızı ile beraber Azure ve Odun Kömür tonlarında, tuş takımları için ise mat ve gümüş renkleri tercih edilmiş. Cihazın daha iyi kullanım imkanı sunması için düğmeler arasında eski modellerine göre daha fazla boşluk bırakılmış.