Mobil

Nokia 2 Fiyatıyla Bekleyenleri Sevindirecek!

Nokia’nın temel seviyesi telefonu Nokia 2’nin fiyatı bugün belli oldu. Nokia 2 fiyatı ile potansiyel müşterilerini sevindirecek!

HMD ile olağanüstü bir geri dönüşe imza atan Nokia, orta ve üst segment akıllı telefonları ile oldukça büyük ilgi çekmişti.Yeni model Nokia 9 ile ilgili çalışmalarını sürdüren şirket, çok kısa süre sonra temel seviye Nokia 2 modelinin tanıtımını yapacak. Bugün Nokia 2 tanıtılmadan fiyat bilgileri ortaya çıktı.

Bir çok tahmine göre Nokia 2 150 ila 200 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacağını düşünüyordu. Fakat bugün gelen net bilgilere göre Nokia 2, 100 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Çift sim kart desteği ile hizmete sunulacak Nokia 2, Snapdragon 212 yonga seti ve 1 GB RAM’den gücünü alacak.

4.000 mAh pil gücü sayesinde uzun kullanım süresi sunacak olan Nokia 2, 4.5 inç ölçülerin 720P ekranı ile temel seviye sınırlarını zorlayacak. Kutusundan Android 7.1.1 Nougat ile birlikte çıkacağı tahmin edilen Nokia 2’nin, Nougat güncellemesini almayacağını düşünüyoruz.

Nokia 2, gelen bilgilerde olduğu gibi 1 GB RAM ile satışa sunulursa işi çok zor görünüyor. Beklentiler Nokia bu 100 dolarlık fiyatı yükseltmeden Nokia 2’yi 2 GB RAM‘le satışa çıkarır ve telefonda kasma problemleri yaşanmaz.