Mobil

Merakla Beklenen Nokia 9 tasarımı ortaya çıktı!

Heyecanla beklenen Nokia 9 model akıllı telefon ile ilgili kısa süre önce ortaya çıkan söylentiler gün geçtikçe artmaya başladı. Diğer yandan Snapdragon 835‘li Nokia 8 model akıllı cihaz geçtiğimiz günlerde satışa sunulmuş olsa da, görünüşe göre HMD daha üst performans gösterecek yeni bir amiral gemisi daha tanıtmaya hazırlanıyor.

2018 yılı içerisinde HMD‘nin Nokia 2, 7 ve 9 serileri olmak üzere toplam 3 farklı akıllı telefon modelin tanıtımını yapması bekleniyor. Ön kısımdan bakıldığında sonsuz ekran teknoloji kullanıldığı anlaşılan telefonun, ayrıca 3.5 mm’li kulaklık girişi bulunmaması dikkat çekici ayrı bir ayrıntı. Diğer dikkat çeken ayrıntılar ise alt kısımda hoparlör ızgarası, orta kısımda hızlı şarj imkanı sunan USB Type-C ve he yan tarafında mikrofon göze çarpıyor.

Telefonun, satışa çıkan Nokia 8 modelinde olduğu gibi 2 arka kamerası bulunuyor. Ayrıca kameraların altında parmak izi sensörü yerleştirilmiş. Şu an için net bir bilgi olmasa da sızan görsellerden anlaşıldığı kadarıyla telefonun arka tarafının cam olabileceği tahmin ediliyor.

Cihazın teknik detayları ile ilgili beklentiler ise Nokia 9 modelin 5.5 inc ekran ve Quad HD çözünürlükle tanıtılacağı tahmin ediliyor. Telefonun boyutları ise 141 x 73 x 7.5 mm. ölçülerinde olması beklenirken, diğer teknik detaylar şu an için net değil. Fakat yazılım olarak cihazın Android Oreo ile birlikte çalışacağını söyleyebiliriz.

 

  • Demir Demir

    Tasarım güzel olmuşa benziyor ama ilgi göreceğini sanmıyorum hele ki apple ve samsung varken.