Mobil

LG V30 50 Bin Dolarlık Profesyonel Kamerayla Karşılaştırıldı

Akıllı telefon sektöründe Apple ve Samsung’un arkasından gelen 3. şirket LG’nin kısa süre sonra satışa çıkacak olan amiral gemisi modeli V30, elli bin dolarlık profesyonel RED kamerayla karşılaştırıldı.

Şirket henüz cihazın satış tarihi ile ilgili net bir bilgi vermemiş olsa da akıllı telefonun tanıtımlarını yapmaya devam ediyor. LG’nin en çok güvendiği çift kamera kurulumu bilindiği üzere f/1,6 diyafram açıklığı bulunduran bir lens’e sahip

Şirket kamerasına o kadar çok güveniyor ki ünlü sinematograf Parker Walbeck’e amiral gemisi V30 göndererek profesyönel RED Weapon ile kıyaslama yapmasını istiyor. Firmanın isteğini geri çevirmeyen Walbeck, Walter Mitty’nin kaykay sahnesini tekrar canlandırarak her 2 kamerayla aynı anda kaydediyor.

LG’nin amiral gemisi V30’a ait teknik özellikleri sıralayacak olursak telefonda f/1,6 diyafram açıklığı bulunan 18 MP çözünürlükte bir lens’e sahip. Bu kadar genişlik sayesinde ışığın en az olduğu ortamlarda dahi çok daha net video ve fotoğraf çekmeyi olanaklı kılıyor. Bunun dışında 10-bit HDR görüntü sensörü bulunan telefon, ortamda var olan renkleri daha çeşitli bir biçimde yakalayabiliyor. Bu özelliklerin yanı sıra 13 MP’lik ve 120 derece geniş açısı bulunan lens’de kamerada bulunuyor.

Ve iki cihazın karşılaşması sonucu ne oldu dersiniz ? 50 bin dolarlık kamera RED Weapon daha iyi sonuçlar verdi. Aslında buradaki asıl amaç V30 akıllı telefonun ne kadar kaliteli ve rakiplerine oranla daha renk çeşitliliği ile görüntüler aldığını müşterilerine göstermek. LG sponsorluğunda çekilen videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.