Haber

Kuzey Kore Saldırısında 15 Bin İnsan Ölebilir

Son günlerde gittikçe sertleşen Kuzey Kore ve Amerika, Her geçen gün biraz daha hızlı adımlarla savaşa doğru ilerliyorlar. Yapılan araştırmada Kuzey Kore’nin Hawai adasına yapacağı olası kimyasal saldırıda minimum 15 bin insanın hayatını kaybetme olasılığı belirlendi.

Kuzey Kore ve Amerika arasındaki yüksek tansiyon gün geçtikçe sıcak bir çatışmaya doğru gidiyor. Bugün açıklanan bir araştırmada, Kuzey Kore’nin Hawaii adasına düzenleyeceği olası bir nükleer saldırının boyutlarını gözler önüne seriyor. Yapılan araştırmada böyle bir saldırı gerçekleşmesi durumunda en az 15 bin insanın hayatını kaybetme olasılığı olduğu belirtildi.

ABD, vatandaşlarını korumak için olası bir nükleer saldırıyı önceden haber veren alarm sistemlerini devreye soktu ve Kuzey Kore’ye karşı tedbirleri en üst düzeye çıkarma kararı aldı.Vatandaşlarını olası bir saldırıyı öncenden haberdar edecek siren sistemini devreye sokan Amerika, Kuzey Kore’ye karşı önlemlerini arttırmaya başladı.

Amerikan hükümetinin yaptığı araştırmaları içeren dosyada, Kuzey Kore’nin Hawaii adasına saldırı ihtimali ve sonucunda hayatını kaybeden insan sayısı ile ilgili geniş detaylara yer verilmiş. Alarm seviyesini maksimuma çıkaran Hawaii yönetimi, Kuzey Kore’nin olası bir kimyasal saldırısında vatandaşlarının %60’lık bölümünün ciddi sakatlıklar yaşayacağını rapor olarak sundu.

ABD hükümet yetkilileri, kimsayal başlık taşıyan füzelerin ateşlenmesinin ardından ilk yirmi dakika içerisinde, raporlarda da belirtildiği gibi çok ciddi zararlar oluşturabileceğini belirttiler. Her an için alarm durumunda bekleyen Hawaii yönetimi, saldırı ihtimaline karşı erken uyarı sistemlerini aktif ettiklerini duyurdu.