Diger

Konkasör Sektörüne Yön Veren Firma

Konkasör tesisi sektörü özellikle 2000’li yıllar da oldukça büyük bir artış gösteren maden işletmeciliğinde öne çıkan bir yapılanma olmuş durumda. Bu durumda büyük payı olan Fabo company firması da gerek ürettiği tesisler ile gerekse de yaptığı farklı çalışmalar ile konkasör sektörüne yön vermeye devam etmektedir.

Son teknolojik sisteme sahip kırma eleme tesisi ve beton santrali imalatçısı olan firma yılda yaklaşık 20’den fazla kurulum ile kendi alanında bir rekora imza atmaktadır. Yurt içi çalışmalarının yanı sıra yurt dışı alanda da takdiri toplayan firma, şuan iki farklı fabrika da oldukça büyük işler ortaya çıkarmaktadır. Bugün Cezayir, Fas, Afrika ülkeleri gibi bir çok yer de tesis imalatının gerçekleştiren Fabo, müşteri memnuniyeti odaklı çalıştıklarını ve bu düzeyde imalatını gerçekleştirdikleri beton santrali ve konkasör tesisleri ile yüksek kaliteli ürünlerin en uygun fiyatlar da sunmaya devam ettiklerini belirtti. Peki nedir bu konkasör ve beton santrali birlikte göz atalım.

Konkasör Tesisi Nedir ?

Maden ocakları ve benzeri bölgeler de bildiğiniz üzere patlatmalar gerçekleştirerek büyük kaya parçaları meydana gelmektedir. Bu kaya parçalarını kırılması ve işlenmesi için kurulan tesislere konkasör denir. Konkasör tesisleri, çıkacak ürünün cinsine ve ebatına göre dizayn edilmekte ve mobil, sabit konkasör olarak iki kısma ayrılmaktadır. Hemen hemen aynı işleve sahip olan bu tesisleri birbirinden ayıran özellik ise mobil konkasör tesislerinin, sabit tesislere göre kurulumun ve kullanımın kolay olması ve de istenilen bölge de kısa sürede taşınabilir olma özelliği ile hemen işleve sokulmasıdır. Konkasörler ise tiplerine göre 90 lık, 110 luk, 140 lık ve 125 lik konkasör diye ayrılmaktadır

Beton Santrali Nedir ?

Betonu oluşturan su, çimento, çakıl gibi maddelerin belirli bir süre karıştırılması sonucun da istenilen ürünün elde edilmesini sağlayan tesislere verilen ada beton santrali denir. Beton santralleri de konkasörler gibi mobil ve sabit olarak iki kısıma ayrılır.
Sizlere kısa kısa konkasör ve beton santrali hakkında bilgiler vermeye çalıştık ki umarım faydalı olmuştur. Yazımız da ise Fabo Company firmasını ele almamızın yegane sebebi sektörün de öne çıkan bir firma olmasıdır. Sizler de daha fazla detaylar için https://www.fabocompany.com/tr/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.