Donanım

Kamera Sistemlerinde Lenslerde Kaç mm Kaç Derece Açı Görmektedir?

Güvenlik açısından kamera sistemleri teknolojinin ilerlemesi, insanların evlerinden uzakta çalışma hayatlarının bulunması, devletin koyduğu yasal zorunluluklar, bankalar, cafeler alışveriş merkezleri gibi sosyal faaliyet alanlarında güvenliği sağlamak amaçlı kameralar kullanılmaktadır. Kamera sistemi kurulurken kamera, lens ve kurulum yeri seçimi yapılması gerekmektedir.

Bu seçimler istenen randımanı almak açısından oldukça önemli olup lens seçimi yaparken milimetre seçimi kaç derecelik açıyı göstereceğini belirtir bu sebeple kurulum yeri ve kameralardan daha önemli yer kaplarlar. Bu lens milimetreleri 16 milimetre den 2.1 milimetreye kadar uzanmaktadır. On altı milimetrelik açılar on yedi derecelik açıyı gösterirken, 2.1 milimetrelik lens 150 derecelik açıyı göstermektedir.

Daha geniş açıyı almak her zaman yararlı bir eylem olmayacaktır. Bazı alanlarda daha yakın mesafeleri gösterilmesi gerekmektedir. Kamera sistemleri kullanmak isteyen kişilerin bu sistemleri kuracakları alanı iyi bilmeleri, istedikleri özellikleri ve kullanım alanını iyi belirlemeleri gerekmektedir. Bu konuda tereddütler yaşıyorlar ise kamera sistemlerinin kurulumunu sağlayacak firma ile görüşüp doğru seçimi uzmanların yardımı ile yapmaları gerekmektedir.

Bunun yanı sıra yapacakları lens seçiminde görüntü kalitesini belirlemek için oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra seçilecek lens özellikleri kamera seçimi kullanım alanını etkin ve verimli hale getirmektedir. Kamera sistemleri fiyatları seçilecek kameralar, lens milimetreleri ve kurulum ve kayıt depolama özelliklerine göre değişkenlik göstermekte olup, her kesimden insanın kolaylıkla ulaşabileceği konumdadırlar.

Güvenliği ve asayişi sağlamak isteyen iş yerleri ve kurumlardan eğitim sektörüne yeni bakış açıları kazandırıp çocuğunun kontrolünü sağlamak isteyen anne ve babalara kadar geniş kullanım alanlarına sahip kamera sistemleri her alan için daha öznel ve kişiselleştirilerek kurulumu sağlanmakta olup en iyi hizmet kalitesi sunmaktadırlar.

Kaynak: http://www.dateb.com.tr