Mobil

iPhone X Mobil Pazarı Hareketlendirecek!

ABD merkezli Uluslararası araştırma şirketi Gartner, Apple’ın amiral gemisi iPhone X sayesinde mobil piyasanın hızla büyüyeceğini veriler ile açıkladı.
Akıllı telefon sektöründe Geçtiğimiz sene sonu itibariyla hızlı bir düşüş yaşanmıştı. Fakat uluslararası araştırma şirketi Gartner, bu düşüşün 2017 sene sonunda duracağını ve önümüzdeki sene 2. çeyreğinden itibaren mobil pazarın yükseliş yönünde bir ivme kazanacağını veriler ile açıkladı. Mobil pazarın yükselişinde en büyük etkiyi Apple‘ın büyük ses getiren amiral gemisi modeli iPhone X yaratacak.

Gartnet, Apple’ın bu sene piyasaya sürdüğü iPhone 8 ve 9 Plus’tan beklediği satış rakamlarını yakalayamamıştı. Ancak iPhone X modeli oluşan bu negatif durumu pozitife çevireceğini açıkladı. Gartner araştırma direktörü Roberta Cozza; “iPhone X, oldukça yüksek fiyat etiketine rağmen Kuzey Amerika, Çin ve Batı Avrupa ülkelerinde akıllı cihaz satışlarında zirveye oturacak.” açıklamasında bulundu.

3 Kasım cuma günü ABD başta olmak üzere bir çok ülkede resmi olarak satışa sunulacak olan iPhone X, Bu sene sonu ve Önümüzdeki sene başı akıllı telefon piyasasını yeniden hareketlendirecek gibi görünüyor. 1000 dolar gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip olan iPhone X, tahminlere göre satış rakamları ile Apple’ı sevindirecek gibi gözüküyor.