Mobil

iPhone 8’den Ciddi Şikayetler Gelmeye Başladı

Piyasaya çıkışıyla tüm dikkatleri üzerine çeken iPhone 8 ve 8 Plus ile ilgili kullanıcılardan şikayetler gelmeye başladı. Kulaklıkla yaptıkları telefon görüşmelerinde yaşadıkları ses problemleri için Apple’dan soruna çözüm bulması bekleniyor.

Bir çok iPhone 8 ve 8 Plus kullanıcıları, kulaklıkla yaptıkları telefon görüşmeleri esnasında seste problemler olduğunu ve ‘çınlama’ sesleri duyduklarını belirttiler. Tuhaf bir biçimde bu problem, sadece kulaklıkla yapılan görüşmelerde meydana geliyordu ve Avustralya, ABD ve Avrupa’daki pek çok kullanıcı bu problemi şirket’e iletti.

Görüşmeler esnasında oluşan bu ses sorunlarının yazılımsal bir problem olduğu tahmin ediliyor. Nedeni ise görüşme gerçekleştiği esnada sesi hoparlöre verip tekrar kulaklığa aldığınızda problemin bir anda çözülmesi. Diğer yandan bu gelen ‘çınlamaları’ görüşmenin yapıldığı karşı taraf kesinlikle duymuyor.

Bir iPhone 8 Plus sahibi yaşadığı problemle ilgili olarak, ‘Telefon görüşmesi esnasında aralıklı olarak kulaklıktan yüksek sesli ‘çınlama’ geliyor. Bazı görüşmeler sorunsuz oluyor ancak çoğu zaman gerçekten çok bozuluyor.’ dedi.

Apple teknik departmanı, problem ile ilgili kendilerine ulaşan müşterilere cihazı fabrika ayarlarına geri döndürmelerini önerdi. Ancak bu yöntem de şu an için sorunu çözmüş gibi görünmüyor. Şirket bu problemin farkında ve tahminen bir yazılım güncellemesi ile sorunu bitirecektir.