Mobil

iPhone 8 Plus, Şarja Takılıyken Patladı

Uzak doğu ülkesi Tayvan’dan Apple’ın moralini bozacak bir haber geldi. Şirketin son çıkardığı İphone 8 Plus cihazı şarj’da takılıyken patlama yaşandı.

Şirketin son çıkardığı çerçevesiz modelleri İphone 8 ve 8 Plus ile ilgili başı ağrıyacak gibi gözüküyor. Satışa çıktığı 22 eylül 2017 tarihinden bugüne dek çok sayıda satış yapan cihazlarda ilk sorun arama yaparken cızırtı sesi çıkması ile ilgili tespit edilmişti. Bu problemi yeni bir güncelleme ile düzelteceğini belirten Apple, tam herşeyi çözdüm diyorken Asya ülkesi Tayvan’dan gelen bir haberle tekrar başa döndü.

23 eylül tarihinde İphone 8 plus alan Wu isimli kişinin telefonu şarj halindeyken patladı. Şarj % 70 seviyesindeyken orijinal şarj cihazıyla telefonu şarja tatan Wu sadece 2 dakika sonra telefonun patladığını belirtti.

Yayınlanan fotoğraflara bakıldığında çok şiddetli bir patlama olmadığı görülüyor. kasa kısmı neredeyse hiç hasar almamış, fakat ekran kısmı cihazdan bir miktar ayrılmış.

Apple yetkililerinin gönderdiği rapora göre Wu isimli kadın iPhone 4 çıktığı günden bugüne kadar aynı modelin yeni serilerini kullandığı belirtilirken bu güne dek hiç bir sorunla karşılaşmadığı açıklandı. Tayvan’ın yerel medya organları, patlamanın olduğu iPhone 8 Plus cihazı teknik inceleme için Apple’a gönderildiğini açıkladılar.