Sosyal Medya

Instagram, Alışveriş Sistemini Kullanıma Sundu

Popüler sosyal paylaşım platformu Instagram, online alışveriş sistemini yeni kullanıcılarının hizmetine sundu. Kısa süre sonra bu özelliğin dünya genelindeki tüm kullanıcılarda aktif olması bekleniyor.

 

 

Instagram, 2016 senesi kasım ayında kullanıcıların platformu terketmeden satın alma işlemlerini gerçekleştirebilmesi için uygulamaya aldığı alışveriş özelliğini test sürecine başlamıştı.

Bir senedir devam eden ”Online Alışveriş” sisteminin kullanıcı sayısını arttırmak için Instagram, Bu özelliği Bigcommerce kullanıcılarının da hizmetine sundu. Yalnızca ödeme işlemini tamamlamak için uygulamadan ayrılmanızı gerektiren bu özellik, yaklaşık 10 aydır sadece ABD’de ki ufak bir grup kullanıcının hizmetindeydi.

Şu an için bile deneme evresinde olan bu sisteme Bigcommerce kullanıcılarının da eklenmiş olması, sistemin kısa süre de çok daha geniş kullanıcı kitlesinin hizmetine gireceğinin sinyali gibi.

İlk aşamada 20 Amerikan merkezli perakende mağazasının kullanımına açılan bu sistem, kısa sürede tüm dünya genelinde aktif olacak. İki milyonu aşkın reklam veren kişi ve işletme kitlesine ulaşan Instagram, online alışveriş sistemi sayesinde şirketleri sosyal platformuna reklam vermeye yönlendiriyor.