Haber

İmpant diş tedavisinde teknolojinin geldiği son nokta!

Bildiğiniz gibi takipçilerimizin yoğun talepleri nedeniyle 2 gündür İzmir’de implant diş tedavisi teknolojisinin geldiği noktayı haber yapıyoruz. Bu konuda sektörün lider polikliniği Cadde Dental araştırmalarımızın merkezi konumunda.  izmir estetik diş doktoru ve izmir çocuk diş doktoru konusunda uzman doktorlar Dr. Soner ARIKAN ve Yrd.Doç.Dr. Mehmet TANRIVER araştırmalarımızda bizlere her türlü konuda yardımcı oldular. Data Teknoloji ekibi olarak kendilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz. Sizlerden gelen sorulara bu haberimizde aldığımız bilgiler doğrultusunda cevap vereceğiz.

İmplant Nedir ?

Zamanla kaybedilen diş ya da dişlerin yerini doldurmak için, çene kemik kısmına vidalı yapısı sayesinde yerleştirilen titanyum’dan üretilmiş yapay diş köküdür. Titanyum’dan üretilmesinin en önemli nedeni uygulanacak kemiğin titanyum’u kabul etmesi nedeniyledir. İmplant tedavisinde doku uyumu oranının yüksekliği nedeniyle işlemin başarı oranı % 100’e yakındır.

Kimlere implant uygulanabilir ?

Genel sağlık sorunu yaşamayan, sağlıklı dişetleri ve çene kemik yoğunluğu implant işlemine uygun olacak herkese bu işlem uygulanabilir. Sigara ve alkol kullanmayan ağız bakımlarına özen gösteren kişilerde tedavi başarı oranı çok daha yüksektir.

Kimlere implant uygulanmaz ?

Kısaca sıralamak gerekirse ;

  • Baş ve boyun bölgelerine radyoterapi tedavisi uygulanan kişiler,
  • Kemik büyüme ve gelişimini tamamlamamış genç bireyler,
  • Sigara tiryakisi olanlar implant tedavisi için uygun aday değillerdir.
  • Bunların dışında diyabet hastası kişilere hastalıkları kontrol altında olduğu sürece herhangi bir sorun olmadan işlem uygulanabilir.

İmplant işlemi uygulanırken acı duyarmıyım ?

İşlem yapılmadan önce uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezi uygulandığı için acı duyma gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Bazı işlemlerden önce hastanın durumuna göre genel anestezi uygulanabilmektedir. Operasyonun ardından herhangi bir ağrı duymamanız için hekiminiz tarafından verilecek olan ağrı kesiciler tedavi sonrası aşamayı rahat geçirmenizi sağlayacaktır. Tedavinin ardından eksik dişinizin yerine koyulan impantların varlığını hissetmeyeceksiniz.

İmplantların uzun ömürlü olması için önerileriniz nedir ?

İmplantlar normal dişleriniz gibi diş eti ve çene kemiği ile ilişkilidir. Diş eti ve kemiklerde oluşabilecek sorunlar implantı doğal olarak etkileyecektir. Bu nedenle ağız ve diş bakımınıza çok özen göstermeli, sigara, alkol, asitli içecekler ve kahve tüketimini minimuma indirmelisiniz. Ağız antiseptikleri ağız ve diş eti çevresinde oluşabilecek bakterileri ve iltihaplanmayı önleyeceği için ağız çalkalama işlemini yapmalarını öneririz. Tabiki belli aralıklarla doktor kontrolüde yararlı olacaktır. izmir implant diş tedavisinde uzman kadrosuyla Cadde Dental’e konu ile ilgili istediğiniz aman soru sorabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Vücudumuzun implantı reddetme riski varmı ?

Bu konuda daha önce hiç bir negatif duyum gelmedi. Titanyum doku dostu olması nedeniyle, uzun senelerdir bu ürünler titanyum madeni ile üretilmektedir. Vücudun impantı reddetmesi ya da doku reddi gibi negatif sorunlar oluşması mümkün değildir. izmir ortodonti uzmanlarımız bu konuda uzun süredir uyguladıkları tedavilerde böyle bir sorunla karşılaşılmamıştır.

Detaylı bilgi için ;

Tel : 0232 336 70 79
Mail :  caddedental@gmail.com
Web :  https://implantdisizmir.com