Mobil

Hindistan Mobil Kongresi’nde 2017’nin en iyi telefonu Galaxy Note 8 seçildi.

Geçen hafta Hindistan’da gerçekleştirilen Mobil Kongresi’nde 2017’nin en iyi akıllı telefonu Samsung Galaxy Note 8 seçildi.
Geçen hafta teknoloji sektörün’ün en önemli kongrelerinden biri hindistan’da gerçekleşti. Teknolojiyi yakından takip eden bir çok kişinin dikkatlerini üzerine toplayan kongre’de, başta hindistan olmak üzere diğer komşu ülkelerin teknoloji şirketlerine ait yeni ürünler tanıtıldı. Ülkenin bilişim sektöründeki geleceği ile ilgili tartışmaların yaşandığı kongrede 2017 yılının en iyi ürünleri seçimi de yapıldı.
En iyi ürünlerin seçildiği törende ise 2017 yılının en iyi telefonu olarak Samsung Galaxy Note 8 seçildi. Bir çok kişi tarafından bu seçim uygun gibi görünse de, sene bitmeden böyle bir seçimin yapılmış olması bize göre biraz erken oldu. Nedeni ise iPhone X gibi çok iddialı telefonun henüz satışa çıkmamış olması. Fakat en dikkat çekiçi ayrıntı ise telefonun senenin en iyisi seçilme sebebi.
Samsung Galaxy Note 8’in senenin en iyi cihazı seçilmesi olarak, cihazın sesli asistanı Bixby uygulamasının Hinçe’yi anlaşılabilir bir biçimde anlıyor olması gösterildi. Ancak bu sebep biraz komik olmuş diyebiliriz, nedeni ise asistan uygulaması olan Bixby maalesef Hintçe anlamıyor. Bu yazdığımızı okuduğunuzda şaşırmış olabilirsiniz.