Mobil

Heyecanla Beklenen Nokia 2 Tanıtıldı

Efsane marka Nokia’nın yeni modelini heyecanla bekleyen kullanıcılar sonunda muradına erdi. Nokia’nın heyecanla beklenen modeli Nokia 2 tanıtıldı.

Nokia‘nın uzun zamandır çok sayıda kullanıcının heyecanla tanıtılmasını beklediği Nokia 2 modeli bugün resmen tanıtıldı. Kompakt tasarımı ile oldukça ilgi çeken Nokia 2, özellikleri ile de müşterilerine akıcı bir Android deneyimi sunmayı planlıyor. Peki, Nokia 2 özellikleri ve fiyatı ne?

Nokia 2 modelinde 5 inç büyüklüğünde 720P çözünürlüğünde bir ekran mevcut. Oldukça az güç tüketimli HD LTPS ekran, çizilme tehlikelerine karşı Corning Gorilla Glass ile koruma altına alınmış. Android Nougat ile kutusundan çıkan Nokia 2, donanım kısmında beklentilerin biraz altında kalıyor.

Nokia 2 modelinde 1.7 GHz gibi oldukça iyi bir süratle çalışan Qualcomm’un Snapdragon 212 yonga seti ve 1 GB RAM bulunuyor. 4.100 mAh gücünde batarya ile gelen Nokia 2, Snapdragon 212’nin minimum düzeyde güç tüketiminden de yararlanarak tam 48 saat süren kullanım süresi sunuyor.

8 Megapiksel arka ve 5 Megapiksel ön kamera ile gelen Nokia 2’nin bakır siyahı, kalay-kurşun siyahı ve kalay-kurşun beyazı renk tercihleri sunuluyor. Temel seviye bir telefon olan Nokia 2, Avrupa’da Kasım ayı içinde 100 Euro‘ya satışa sunulacak.