Donanım

GoPro Sorunlu Karma Drone’lara Yeni Özellikler Ekliyor

GoPro şirketinin geri çağırdığı ve tüm problemleri giderilmesinin ardından yeniden mağaza raflarındaki yerini alacak olan ” Karma ” adındaki drone’ları na takip etme özelliği ekleniyor.

Tanıtımı yapıldığında merakla satışa çıkması beklenen ve fiyatı 800 dolar gibi fiyatla satılan ” Karma ” adlı drone, ilk etap satışı gerçekleşen 2500 adet serinin bir kısmında uçuş esnasında güç kaybı problemi olduğundan dolayı şirket tarafından geri çekilmişti. Geçtiğimiz hafta firmanın düzenlediği Hero 6 Black organizasyonun da drone severler problemleri giderilmiş ikinci modeli bekliyorlardı.

Beklenenin aksine GoPro eski modelin problemleri giderilmiş haline, bir yazılım güncellemesi yapılarak ve yeni ek özellikler ekleyerek tekrar satışa çıkaacağını açıkladı. Organizasyon’da konuşulanlara göre GoPro Karma drone’lara takip ve sabit durabilme gibi iki özellik ekledi. Fakat bu DJI’ın çok sayıda üst segment drone modellerinde mevcut olduğunun tam tersine, algoritmalarla çalışan takip sisteminden farklı olarak, kumandanın sinyal izleme özelliği olacak şekilde eklenecek.

Aksiyon kamerası üretiminde ünlü olan şirketin aldığı bu karar, yeni drone modelini bekleyen drone severler için hayal kırıklığı yarattı. Diğer yandan satışı yapılan ilk serinin çok az bir bölümünde oluşan problem sebebiyle drone’ları tamamen düzelten ve yeni özellikler ilave eden, GoPro’nun bu drone’lara ne denli güvendiğini gösteriyor.