Giyilebilir Teknoloji

Google’ın Kablosuz Kulaklığı Pixel buds Tanıtıldı

Google’ın bugün gerçekleştirdiği lansmanda Pixel 2 cihazları ile beraber tanıttığı Pixel buds isimli kablosuz kulaklığı sektördeki rakiplerine oranla çok daha ilgi çekici özellikler barındırıyor.

Google bu akşam saatlerinde gerçekleştirdiği tanıtımla yeni Pixel 2 akıllı cihazlarıyla birlikte oldukça ilgi çekici ürünlerede lansmanda yer verdi. Bu ürünlerin en başında geleni ve uzun zamandır sızan bilgilerle gündemi meşgul etmekte olan kablosuz kulaklığı Pixel buds oldu. Piyasada bulunan en çok satan kulaklık olan Apple şirketinin AirPods’una en önemli rakip olabilecek olan bu kulaklık, oldukça önemli özellikleriyle şimdiden dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

İlk olarak Pixel buds 160 dolar etiketle sektördeki rakipleriyle hemen hemen aynı fiyattan satılacak. Fakat şu an sektörde yalnızca kulakiçi kulaklıktan oluşan diğer kulaklıklara göre bir ara kabloyla birleştirilen neckbuds modeli boynunuza asarak kullanacağınız bir kulaklık. Kumaş kaplı şarj cihazı  ile şarj olan kulaklığın yaklaşık olarak 5 saat kadar oldukça iyi şarj ömrü var. Diğer bir özellik ise şarj istasyonu kulaklığı dört defa tam anlamıyla şarj edebiliyor.

Üstünde bulunan dokunmatik yüzey özelliği ile şarkı geçme, ses kısma yükseltme, Android ve Pixel cihazlarıyla kullanıldığında çok daha işlevsel hale gelen kulaklıklar, Apple’ın amiral gemisi serisi olan iPhone’lar dahil olmak üzre bir çok akıllı cihaz modeliyle uyumlu özelliğe sahip. Kulaklığın en önemli özelliklerinden biri ise tanıtımda uygulamalı gösterilen anlık çeviri özelliği. 40 dilde çeviri desteği sağlayan Google Translate uygulaması ile anında çeviri yapma özelliği bulunan cihaz, kendini diğer kulaklıklardan ayıran bu özelliği yalnızca Pixel modelleriyle kullanıldığında aktif olabilecek.

Kulaklığın şu an için tüm özellikleri tamamlanmış değil ve ilerleyen günlerde yapılacak güncellemelerle Google kulaklığa çok daha yeni özellikler ekleyeceğini açıkladı. Fakat Pixel buds kulaklıkların güncellemeleri yalnızca Android akıllı cihazlarda alınabilecek.