İnternet

Google’dan İstihdama Rekor Destek

Google önümüzdeki 5 sene içinde dünya çapında eğitim ve teknoloji alanlarında mevcut olan eksiklikleri tamamlamak için çeşitli sivil toplum kuruluşlarına 1 milyar dolar gibi yüksek bir meblağı bağışlayacak.

Diğer yandan Grow with Google (Google ile Büyü) isimli yeni bir programla Google Amerika’da ücret talep etmeden meslek eğitimlerine ulaşım sağlanmasını destekleyecek. Yardım hareketi kapsamında Google, Goodwill isimli sivil toplum kuruluşuna Amerika’da dijital becerilerini geliştirmek için 10 miyon dolar gibi şu ana kadar yapılan en yüksek miktarlı bağışı yapmış olacak.

Geçtiğimiz hafta içinde Pittsburgh’da yardım hareketi ile ilgili bilgiler aktaran Google CEO’su Sundar Pichai, Amerika çapında fırsat eşitliği konusunda iyiliştirmeler yapılması gerektiğinin farkındayız. Bunlar kolay düzeltilebilecek eksiklikler değil. Sebebi iş alemi temelleri ve yapılan çalışmaların doğası değişiyor. Bu da eğitim ve meslek eğitimi fırsatlarının önündeki en önemli etken oluşturuyor dedi.

Pittsburgh’da konuşan şirketin CEO’su yardım hareketi kapsamında çevrimiçi meslek eğitimleri ve profesyonel sertifika alınacak programlar olduğunu belirtti. Google program dahilinde 2500’den fazla insana tam burslu 1 sene sürecek IT destek eğitim imkanı yaratacak. Diğer yandan Google çalışanları sivil toplum kuruluşları için 1 milyon saat gönüllü olarak çalışacak. Pichai Umarız 1 milyon saatle bir fark yaratabiliriz dedi.