İnternet

Google’dan “Hakkında” ve “Market” Yeniliği

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google, arama gerçekleştirdiğiniz ana sayfasına “Hakkında” ve “Market” menülerini ilave etti. Fakat Market menüsü şu an için ülkemizde aktif olmadı.

Arama motoru Google için giriş sayfası olan google.com ana sayfasında sol üst kısımına Hakkında ve Market menüleri eklendi. Henüz ülkemizden giriş sağlandığında market kısmı görüntülenemiyor. Fakat Hakkında menüsü bir süredir arama motoru google Türkiye giriş sayfasına eklenmişti.

Google ana sayfasına eklenen market menüsü ise tahminlerin aksine bir uygulama değil, fiziksel ürün satışı gerçekleştirilen bir menü. Google şirketinin bu menüleri geçtiğimiz hafta başı itibariyle sayfaya ekledikleri belirtiliyor. Market menüsü içinde Google ürünleri olan Pixel akıllı cihazları ve Google Home akıllı ev ürünleri satışa çıkarılmış durumda. Market menüsüne şu an için ülkemizden erişim sağlanamıyor, fakat kısa bir süre içinde ülkemizde de kullanıma açılacağı belirtiliyor.

Diğer eklenen Hakkında menüsünden ise şirketin gelişmeleri ve yenilikleri yayınladığı blog ve Google ile ilgili bilgilerin bulunduğu kısımlar mevcut. Google yeni menüsü Hakkında sayfasına ulaşmak için bu linki tıklayabilir, Google ürünlerin satıldığı market menüsüne erişebilmek için ise bu linki  tıklayabilirsiniz. Fakat daha öncede bahsettiğimiz gibi şu an için market sayfasına ülkemizden erişim olmaması nedeniyle market linkine tıkladıktan sonra içeriği görebilmeniz için farklı bir ülkeyi seçip devam etmeniz gerekiyor.