Mobil

Google, Type-C Adaptör Fiyatında İndirime Gitti!

Teknoloji devi Google, Pixel 2 akıllı telefonlar için satışını gerçekleştirdiği 3.5 mm to Type-C adaptör fiyatında indirime gitti.

Pixel 2 akıllı telefonlarıyla sektörde dengeleri değiştiren Google, geçtiğimiz sene 3.5 mm kulaklık girişini sonlandırdığı için Apple şirketine göndermelerde bulunmuştu. Fakat bu sene tanıtımını gerçekleştirdiği Pixel 2 ve Pixel 2 XL cihazlarda 3.5 mm adaptör girişine yer vermemişti. Google, bu kararının ardından 3.5 mm kulaklıkları şirketin amiral gemisi modelleri Pixel 2 ve Pixel 2 XL’de kullanabilmek için 3.5 mm to Type-C adaptörünü 20 dolar gibi oldukça yüksek fiyat etiketiyle satışa çıkarmıştı.

Kullanıcıların tepkileri çığ gibi büyüyünce şirket bu fiyatlarda indirime gitme kararı aldı. Google artık ses çevirici görevi gören bu adaptörü yeni fiyatı olan 9 dolara satacak. Şirketin indirime gitmesinde en önemli etkenin sosyal medya üzerinden gelen tepkilerin büyüklüğü gösteriliyor.

Her geçen gün hızla gelişen teknoloji çağında 3.5 mm gibi bir teknoloji artık eskilerde kalmıştı. Özellikle entegreli Dijital Analog Dönüştürücü DAC ile beraber gelen kulaklıklar sayesinde High Fidelity müzik akıllı cihazlara taşınmış olacak. Fakat bunun olabilmesi için öncelikle Spotify ve Apple Music gibi temel seviye kalitesinde Stream yayını yapan online müzik hizmetlerinin, Sektördeki en büyük rakibi Tidal gibi High Fidelity kalitede yayın yapmaları gerekiyor.