Mobil

Google Pixel 2 ve 2 XL Sızıntıları Başladı

Tanıtımına az bir süre kala Google Pixel 2 cihazın satışa çıkacağı tarih ve fiyatı hakkında bilgiler sızmaya başladı.

 

Teknoloji devi Google’ın büyük beklentileri olduğu yeni cihazları Pixel 2 ve Pixel 2 XL’nin bilgileri yavaş yavaş su yüzüne çıkmaya başladı. Telefonların tanıtılmasına 1 günden az bir süre kalınca sızan bilgilerde ardı ardına gelmeye başladı.

Akıllı cihazların sızıntılarıyla meşhur Evan Blass’ın kaleme aldığı makaleye göre Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL’nin satışa çıkış tarihi belli oldu. Evan Blass, Şirketin tanıtım planlamasını bilen birinden öğrendiğine göre Pixel 2 akıllı cihazların satışa çıkacağı tarih 19 Ekim Perşembe.

Büyük model Pixel 2 XL ise yaklaşık 30 gün sonra, 15 Kasım çarşamba günü satışa çıkmış olacak. Blass, ön siparişlerin kabul edileceği tarih ile ilgili net bir bilgi alamadığını ancak tanıtım ile beraber ön sipariş kabulünün de başlayabileceğini sözlerine ekledi.

Cihazların fiyatı konusunda sızıntıları Droid Life yardımıyla öğreniyoruz. Pixel 2 modelin 64 Gigabayt versiyonu 650 Dolar olacağı belirtilirken, 128 Gigabayt versiyonu ise 750 dolar fiyatla satışa çıkması bekleniyor. Sızan bu bilgilere göre şirket, Pixel 2 modelin fiyatını geçen sene ile aynı tutmuş.

Ancak büyük model Pixel 2 XL’ye baktığımızda 64 Gigabayt versiyonu için 850 dolar fiyat etiketi belirlenirken 128 Gigabayt için ise 950 dolar fiyat belirlenmiş gözüküyor. Bu model de şirket geçen seneki fiyatlara 100 Dolar artış yapacak gibi duruyor.