Yazılım

Google Chrome İçin Zararlı Yazılım Temizleme Hizmeti Devrede!

Google, Chrome kullanıcılarının güvenliği için zararlı yazılımları temizlemek amacıyla “Chrome Temizleme Aracı” uygulamasını hizmete sundu

Google, dünya üzerinde en fazla kullanılan Chrome tarayıcı hizmeti için her geçen gün yenilikler çıkarmaya devam ediyor. Bu çalışmalar neticesinde şirket son olarak Chrome için zararlı yazılım temizleme aracını hizmete sundu. Chrome’a olası kötü niyetli yazılım bulaştığı anda güvenlik sistemi devreye girip mevcut açıkları kapatıyor. Chrome Temizleme Aracı, zararlı yazılım tehditlerine açık olan Windows işletim sistemleri için geliştirildi.

Windows 7 ve ardından çıkan tüm işletim sistemlerinde çalışabilen Chrome Temizleme Aracı, popüler güvenlik yazılım şirketi ESET ve Google işbirliği sonucu  ortaya çıktı. Programı indirdikten sonra virüs taraması yapabilir ve Chrome bulaşmış olası zararlı yazılımları tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. hizmete sunulan uygulamanın tam sistem koruması değil yalnızca Chrome tarayıcılara yönelik virüs temizleme amaçlı hizmete sunulduğunu belirtelim.