Sosyal Medya

Fotoğraf Çekimi Sırasında Hayatını Kaybetti!

Son günlerin oldukça tehlikeli akımı Urbex ismi verilen şehir fotoğrafçılığı. Geçtiğimiz günlerde Chicago’da 1 kişi bu nedenle hayatını kaybetti.

Şehirlerin en ıssız bölgelerinde, yüksek binaların çatısına çıkıp gerçekleştirilen oldukça tehlikeli çekimler, Sosyal medya ve internet sitelerinde yoğun ilgi görüyor. Issız bölgelerin fotoğraflandırılmasını çok farklı boyutlara taşıyan vu Urbex akımının öncülerinden fotoğrafçı Eric Paul Janssen, bu tehlikeli çekimi yapmak için Chicago’daki lüks bir otelin 20. katına görevlilerden izin almadan çıktı. Bölgeyi çatı katından fotoğraflandırdığı esnada dengesini kaybeden 44 yaşındaki Janssen hayatını kaybetti.

Talihsiz kaza sonucu ölen adamın ailesi, Janssen’in fotoğraf çekimleri için Chicago’ya gittiğini ve turun onlarca binaya giriş izni verdiğini söyledi.  Talihsiz olayın yaşandığı Otelin görevlileri, Janssen‘in otellerinde kalmadığını ve çatıya izin almadan gizlice çıktığını belirtti.

Janssen’in yakın arkadaşı Aimee Edmondson, arkadaşının hayat felsefesinin harika bir hayat yaşa olduğunu ve yüksek binaların en üst katlarından çektiği fotoğrafların onun hayatının bir parçası haline geldiğini belirtti. Janssen, sosyal medya sitesi Instagram hesabında ıssız binalardan, yüksek çatı katlarına kadar birçok tehlikeli ve girilmesi yasak yerde çektiği fotoğrafları yayınlıyordu.