Oyun

FIFA 18 İlk Güncellemesini Aldı

EA Sports, popüler futbol oyun serisi FIFA 18’in en fazla eleştri alan problemi için yeni bir güncellemeyi devreye sokru. Bundan sonra kaleciler kolay goller yemeyecekler, kaleye çekilen şutlar da çok daha zor olacak.

 

Bugüne kadar yapılmış en popüler futbol oyunu serisi olan FIFA’nın son oyunu FIFA 18 eylül sonu itibariyle dünya genelinde mağazalardaki yerini aldı. Piyasaya çıkışının ardından yalnızca 4 gün geçmiş olmasına rağmen oyun ilk geniş kapsamlı güncellemesini aldı.

Yapılan bu güncelleme sayesinde oyunun en çok eleştiri alan, kolay şut ve kolay gol problemleri giderilmiş oldu. FIFA serisinde PES oynayan kullanıcılar için şut çekmek ve gol atmak her zaman için zor olmuştur ancak FIFA bağımlıları için bu iki zorluk son derece kolay hale geliyor. Tam da bu nedenle EA Sports henüz 4 gün geçmişken son çıkan FIFA 18 için yayınladığı güncelleme ile kalecileri iyileştirerek şutların gol olma imkanını düşürdü.

Güncelleme notları şu şekilde:

1 – Belli anlarda kalecinin verdiği tepkiler tekrar ayarlandı.
2 – Amatör ve Yarı Pro seviyeleri zorluk dereceleri biraz daha azaltıldı.
3 – Bazı maç içi durumlarda şut hassasiyeti düşürüldü, kalecilerin tepki süresi düzeltildi.
4 – Kariyer modunda EA, kullanıcılara sözleşmesi feshedilen bir oyuncu ile tekrar müzakere edilebilmesine olanak veren bir seçenek ekledi.
5 – EA, tek oyunculu FUT modunda kaleciye geçiş özelliğini tekrar ele aldı.

Son olarak bazı grafik düzeltilmeleri de yapıldı. FIFA 18, PC için 240 TL, PS4 ve Xbox için 270 TL’den satışa sunuldu.