İnternet

Esenyurt satılık daire fiyatları artıyor mu?

İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan Esenyurt, artan konut projeleri ile son yılların gelişmekte olan bölgeleri arasında yer alıyor.

Uygun fiyatlı konutlarıyla konut sahibi olmak isteyenlerin ilk tercihlerinden olan Esenyurt, bölgedeki ulaşım imkanlarıyla da cazip hâle geliyor. Ayrıca Esenyurt, üniversite yerleşkelerine yakın olması sebebiyle de gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlerin dikkatini çekiyor. Peki, Esenyurt satılık ev fiyatları ne kadar? Esenyurt’ta satılık konut fiyatları artıyor mu? İşte Esenyurt emlak piyasasına dair merak edilenler…

Esenyurt’ta yaşam

Büyükçekmece’nin semtlerinden biri olan Esenyurt 2008 yılında ilçe oldu. Türkiye’nin en büyük ilçelerinden olan Esenyurt’un doğu kısmında Küçükçekmece Gölü, batı kısmında Büyükçekmece, güney tarafında ise E-5 karayolu ve Firüzköy var.

İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden Esenyurt’un yaklaşık olarak nüfusu 795 bin. Ayrıca konumu nedeniyle de Esenyurt ev sahibi olmak isteyenlerin uğrak yerlerinden. Son yıllarda artan Esenyurt konut projeleri de bölgenin yıldızını parlattı. Esenyurt markalı konut projeleri gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlerin yakından takip ettiği konuların başında geliyor.

Esenyurt’ta dikkat çeken ulaşım projeleri

Esenyurt’a İstanbul’un hemen hemen her yerinden otobüs, metrobüs ve minibüs kullanarak kolaylıkla gidebilirsiniz. Özellikle 2019 yılında tamamlanması planlanan Mahmutbey – Bahçeşehir – Esenyurt Metro Hattı’nın bölgeye olan talebi daha da artırması bekleniyor. Metro hattı Esenyurt’ta emlak durumunu etkileyecek ve bölgenin yıldızı daha da parlatacağa benziyor.

Esenyurt satılık daire fiyatları

Zingat.com Bölge Raporuna göre; Esenyurt’ta 100 metrekarelik satılık daire fiyatı ortalama 192 bin 785 TL, kiralık bir ev ise 1.028 TL. Esenyurt satılık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için; minimum 144 bin 589 TL maksimum 240 bin 981 TL arasında değişiyor. Esenyurt kiralık ev fiyatı da ortalama 100 metrekare için; minimum 771 TL ile maksimum1.285 TL. İlçede kiraya verilen konutun yatırım geri dönüş süresi ise 16 yıl. Esenyurt satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.95 artış gösterdi.

Esenyurt’ta satılık konut metrekare fiyatı en yüksek yerler

Zingat.com Yatırım Rehberi Ekim 2017 verilerine göre, İstanbul’un gelişmekte olan bölgelerinden biri olan Esenyurt’ta satılık konut metrekare fiyatı en yüksek yer Sanayi Mahallesi. Sanayi Mahallesi’nde satılık konut metrekare fiyatı 3 bin 378 TL. Sanayi Mahallesi’nin ardından ikinci sırada 3 bin 283 TL ile Esenkent geliyor. Esenkent’te ortalama 100 metrekarelik satılık bir konutun fiyatı 247 bin 289 TL ile 412 bin 148 TL arasında değişirken, kiralık fiyatı da ortalama 1.173 TL oldu. Bölgede konut metrekare fiyatı artan üçüncü mahalle ise Cumhuriyet oldu. Cumhuriyet Mahallesi’nde satılık konut metrekare fiyatı 2 bin 989 TL olurken, satılık bir konutun fiyatı 223 bin 105 TL ile 371 bin 841 TL arasında değişiyor.