Oyun

Cuphead 15 Günde 1 Milyon Kopya Satmayı Başardı!

Fazlasıyla zor fakat diğer yandan hem tasarımı hem de oynayışıyla çok güzel geri dönüşler alan Cuphead Xbox One ve Steam platformlarında 1 milyon kopya satmayı başardı.

Xbox One ve Steam platformları için resmi çıkışını yapalı yalnızca 15 gün olan oyun Cuphead, 1 milyonun üzerinde kopya satarak büyük başarı yakaladı. Çıkışın ardından çok kısa sürede oldukça büyük bir hayran kitlesine ulaşan oyun, 2 platform üzerinde de yüksek sayıda olumlu yoruma sahip olmasıyla gündeme oturmuş durumda.

Oyun severlerin uzun süredir beklediği, bir tür ”run and gun” ın çok daha başarılı bir modeli olan oyunun ilerleyen günlerde yakaladığı başarıyı ne kadar sürdüreceğini göreceğiz. Tahminlerimize göre ilerleyen günlerde oyuna yeni güncellemeler gelecek, zamanla oyun daha renkli bir hale gelecek gibi gözüküyor.

Oyunun yaratıcıları MDHR’de 1 milyon satış rakamını yakalanmasını kendi siteleri üzerinden yayınladıkları bir video ile kutladı. Popüler Youtuberlar tarafından oldukça sevilen bir oyun olan Cuphead, bu kadar büyük başarı yakalamasında asıl pay, bu kadar eğlenceli bir oyun yaratan MDHR’ye ait.