Mobil

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Apple için sıra bekleyenleri eleştirdi

6.099 TL‘lik oldukça yüksek ücretine rağmen oldukça fazla ilgi gören iPhone X, Türkiye’de satışa çıktığı andan itibaren binlerce kişi satış mağazalarının önünde sıra beklemeye başlamıştı., Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘dan iPhone X sırası bekleyenlere üstü kapalı bir biçimde eleştiri geldi.

İstanbul’da gerçekleştirilen Teknoloji Bağımlılığı Kongresi’de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Dünyada bir telefon markasının yeni modeli için saatlerce sıra bekleyen insanlar var. Bize göre buradaki asıl mesele teknolojiyi nasıl anladığımız. Bir dönem dünyanın en mümbit ilim irfan merkezlerine ev sahipliği yapmış bir ülke olarak bizim yenilikle bir sorunumuz olamaz.” açıklamasında bulundu.

Apple’ı üstü kapalı bir biçimde eleştiren Erdoğan sözlerine; “Son senelerde baş döndürücü bir biçimde ilerleyen teknolojinin bizi böyle bir tehlike ile karşı karşıya bıraktığını görüyoruz. İnsanoğlu giderek var oluş gayesinden uzaklaşıyor. Kendi imal ettiği teknolojinin kölesi haline gelen insan yaratıcısına isyan etmektedir.” şeklinde devam etti.