Mobil

BlackBerry’nin Yeni Akıllı Telefonu Motion’a Ait İlk Sızıntılar Geldi

Eski popülerliğini yitirsede BlackBerry’nin yeni akıllı cihazı BlackBerry Motion’a ait sızan görüntüler kullanıcılarını heyecanlandırdı. Sızıntı konusunda dünyanın en önemli ismi olan Evan Blass tarafından paylaşılan bilgilere göre, fiziksel bir klavyesi bulunmayacak olan BlackBerry Motion’ın diğer teknik özellikleri şu şekilde.

Şirketin Android seçimi nedeniyle markayı eski günlerine geri dönmesi kolay olmayabilir, fakat başlangıç için çok iyi bir karar olduğu kesin. Klavye ve klasik meraklısı kullanıcılarının merakla beklediği son telefonu KeyOne bir çok kullanıcı tarafından tam puan almıştı. Fakat yeni model klasik meraklısı kullanıcılarının başka markalara yönelmesine neden olabilir.

Daha önce sızan bilgilere göre ”Krypton” ismiyle çıkması beklenen telefonun, farklı bir isimle çıkacağını Evan Blass paylaştı. Twitter paylaşımıyla markanın yeni akıllı cihazı öne sürülen fotoğrafları yayınlayıp açıklama kısmına ‘’Goodbye, Krypton. Hello, BlackBerry Motion.” yazan Blass telefonun isminin ” Motion ” olacağını ileri sürdü. İsim değişikliği, önceki modelin proje aşamasında ismi Mercury olup piyasaya KeyOne ismi ile sürülmüş olması sebebiyle kimseyi şaşırtmadı diyebiliriz.

Görüntülere göre sektördeki rakiplerinin aksine BlackMerry Motion çerçevesiz ekranı tercih etmemiş. Diğer bir dikkat çeken ayrıntı ise BlackBerry logolu gömülü şekilde bir home düğmesi bulunması. kulaklık girişi ise standart olarak 3.5 mm olarak yapılmış.Kısaca bir çok yönden klasik bir telefon diyebiliriz. Sızdırılan akıllı model Motion, daha önceki modellere göre aşılması zor güvenlik yazılımı bulunduruyor. Bununla beraber 25 saati aşkın oldukça iyi batarya ömrüne sahip. Teknik bilgiler konusunda şu an için çok fazla bilgi bulunmuyor.

 

BlackBrrey akıllı telefon Motion’un beklenen donanım özellikleri ise şu şekilde:

  • Snapdragon 625 İşlemci (Snapdragon 626 da olabilir)
  • 1920X1080 Full HD Ekran
  • 4GB RAM
  • 4000mAh Batarya
  • Ana ekran tuşuna dahili parmak izi sensörü
  • IP 67 sertifikası

Akıllı cihazın hangi tarihte piyasaya çıkacağı ile ilgili net bir bilgi bulunmuyor.