Otomobil

Aston Martin Denizaltı Üretimi İçin Trion Submarines İle Anlaştı

Ünlü otomobil üreticisi Aston Martin, denizaltı üreten şirket “Triton Submarines” ile anlaşma sağladı. Bugün yayınlanan konsept resimlere göre, Aston Martin ve Triton “Neptune” ismi konulan bir denizaltı projesi üstünde çalışıyorlar!

Üst sınıf araba üreticisi “Aston Martin” ve denizaltı üreticisi “Triton Submarines”, beraber üretimini gerçekleştirecekleri ilk lüks segment kişisel denizaltı için anlaşma sağladılar. Diğer bir gelişme ise ”Neptune” ismi verilen denizaltı’nın resimleri şirketin internet sitesinde yayınlandı. Az sayıda üretimi planlanan denizaltı fiyatı şu an için bilinmiyor, fakat Bond filminde sık gördüğümüz kişisel denizaltı projesi zenginlerin kullanabileceği bir araç olacağa benziyor.

Denizaltının güvenliği ve teknik sistemlerinden Triton Submarines şirketi sorumlu olacak. İç ve dış tasarımlardan ise Aston Martin şirketi ilgilenecek. T.Submarines firmasının üretimini yaptığı denizaltılarda bir firma politikası olarak ” güvenli dalma ” hususunda birikimiyle Aston Martin‘in tasarım konusunda çıkardığı olağanüstü işler birleşince ortaya muhteşem bir denizaltı çıkacağa benziyor. Ayrıca biri sürücü olmak üzere üç kişiyi taşıyabilecek olan bu denizaltı, yalnızca zenginler için değil, deniz altı araştırmacıları ve bilim adamlarının da ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasitede üretileceği belirtiliyor.

 

Üzerinde çalışmaların devam ettiği denizaltı modeliyle ilgili çok detaylı donanımsal bilgi vermeyen Aston Martin ve Triton yetkililerine göre, ürün satışa çıktığında ismi “Neptune” olmayacak. İsmin sadece şu an için tasarıma verilen bir kod olduğu belirtiliyor.