Haber

Apple Store’da Devrilen Raf Şirket’e Pahalıya Patlıyacak

Bacağından sakatlanan ve bundan böyle tüm hayatı boyunca topal yürüyeceğini iddia eden kadın, Dünyaca ünlü teknoloji şirketi Apple’i mahkemeye verdi. Şirketin konu ile ilgili kısa süre sonra açıklama yapması bekleniyor.
Teknoloji şirketleri ara sıra çok ilginç gelişmelerle uğraşıyorlar. Bazen bu ilginç gelişmelerin sattıkları ürün yada verdikleri hizmetlerle ilgisi olmuyor. Şirketlerin çok büyük paralar karşılığı anlaştığı avukatlar dahi bu tür durumlarda çaresiz kalıp, milyon dolarları bulan tazminat cezalarının önüne geçemiyorlar.
Bu örneklerin içinde her sektörde olduğu gibi, şirketlerin devasa bütçelerini bilen bazı uyanık müşteriler yüklü miktarda paraları gözden çıkarıp anlaştıkları avukatlarla bu dev şirketlerden para alabilmenin çabası içinde oluyorlar. Fakat Amerika’da gerçekleşen son olay bu örneklerden biraz farklı ve gerçekten ciddi bir durum.
Amerika’nın Florida eyaletinde alışverişe çıkan bir kadın Apple Store mağazasında bulunan bir rafın üzerine devrilmesi neticesinde yaralandı ve ambulansla hastaneye kaldırıldı. Apple store’da raftan telefon alırken rafı düşüren bir çalışanın sebep olduğu kazada, Hastaneye kaldırılan kadının kalıcı olarak sakatlandığı iddia edildi ve şirket hakkında dava açıldı.
Yurt dışında bulunan Apple Store’larda ilgili mevzuat gereği metal malzemelerden imal edilmiş raflarının, metal kancalar yardımıyla duvara sabitlendiği biliniyor. Kolay monte edilmesi ve yer değiştirilmesi için rafların yukarı doğru kaldırılması durumunda devrilme ve insanları yaralayabilme ihtimalleri bulunuyor.

 

Şirketi mahkemeye veren Lovey Love Harris’in bacağının ciddi şekilde hasar aldığı ve ömür boyu sakat kalacağı belirtiliyor. Harris, şirketten sağlık ve bakım harcamalarını ve mağduriyetinin giderilmesi için gerekli tazminatın ödenmesini talep ediyor.