Mobil

Android Telefonda Girilen Wifi Şifresini Nasıl Öğrenebilirim ?

Android Telefonda Girilen Wifi Şifresini Nasıl Öğrenebilirim ?

Android telefonlarımız her daim yanımızda ve kullanımımızda olur. Akıllı telefonlarımızda rutin olarak yaptığımız olaylar ve sadece bir seferlik yaptığımız olaylar bulunmakta. Bunlardan birisi de evimizde, arkadamışımızda veya her gün ziyaret ettiğimiz mekanların Wifi şifresi. Wifi şifresini genelde bir kere girer ve hatırla seçeneğini kullanırız ve Wifi şifresini genelde kolay bir şifre değilse aklımızda tutmayız.

Telefonumuza format attığımızda veya bize gelen misafirlere wifi şifresini vermek istediğimizde biraz kemküm edebiliriz. Kendi telefonumuzda parola hatırla özelliği aktif olduğu için zamanla Wifi’yi unutabiliyoruz. Wifi şifremizi unuttuğumuz an yapmanız gereken basit bir işlem var. Aşağıdaki yöntemi Android cihazınızda uygulayarak bu sorununuzu çözebilirsiniz.

Telefonda Kayıtlı Wifilerin Wifi Şifresini Görme

Eğer telefonunuzun kendisine ait dosya yönetici var ise onu kullanın yok ise buraya tıklayarak ES FİLE MANAGER adlı uygulamayı indirebilirsiniz. İndirip yükledikten sonra data/misc/wifi klasörünü açın ve buradaki wpa_supplicant.conf adlı dosyayı açın. Bu dosya ile kayıtlı tüm Wifi ağlarınızın şifresini kolayca görebilirsiniz.

Bu yazıyı hazırlarken https://www.teknoli.com/telefonda-kayitli-wifilerin-wifi-sifresini-gorme/ kaynağından faydalandım. Sizde girilen wifi şifresini nasıl görbilirim konusunda problem yaşıyorsanız veya öneriniz var ise yorum kısmından bize iletebilirsiniz.