Haber

Amazon’dan Giyim Alışverişinde Devrim

E-ticaret platformu Amazon önümüzdeki senelerin alışveriş şeklini şimdiden inşa etmeye başladı, online alışveriş yapmadan önce alacağınız ürünü deneme şansınız olacak.

Amerika New York merkezli Body Labs, insan vücudunu 3B teknolojisiyle tarayan bir sistem geliştirdi. Bu sistem sonrası Amazon Body Labs’ı bünyesine kattı. Satın alma maaliyeti olarak net bir rakam belirtilmezken 50-70 milyon dolar arasında bir maaliyeti olduğu tahmin ediliyor. İnsan vücudunu ve hareketlerini 3B teknolojisi ile tarayan yazılım teknolojisini geliştiren Body Labs, geliştirdiği bu sistemleri çeşitli şirketlere satıyor. 3B sistemi oyun ve animasyon sektörlerinde oldukça kullanılan bir sistem. Ancak popüler e-ticaret platformu Amazon bu teknoloji aracılığı ile çok farklı bir devrim yapmaya hazırlanıyor.

Amazon son bir kaç senedir moda sektörüne eğilmiş durumda. Amazon çatısı altında bulunan moda şirketi sayısı 7’ye ulaştı. E-ticaret devi şirket diğer yandan Echo Look gibi giyim cihazları, Style Check adlı bir giysi öneri motoru ve son olarakta giysi abonelik servisi gibi sistemler üzerinde çalışıyor.

Amazon’un ABD New York merkezli Body Labs markasını bünyesine katmasının ardında yine moda sektörüne olan ilgi var. 3B teknoloji sayesinde e-ticaret devi site üzerinden kıyafet satarken bunu online olarak deneme imkanı sunacak ve online giyim alış verişinde bir devrim yaratacak gibi gözüküyor.